Golf jest to sport, który można uprawiać niezależnie od wieku. Na jego naukę nigdy nie jest za późno. Wystarczy zaledwie kilka treningów z dobrym trenerem i podstawy grania ma się opanowane. W związku z tym wiele znanych osobistości np. aktorów, piosenkarzy, jak i sportowców innych dyscyplin w czasie wolnym lubi oddać się tej przyjemności, jaką jest granie w golfa.  

Gwiazdy Hollywood uwielbiają spędzać czas na polu golfowym:

Samuel L. Jackson
 1. Samuel L. Jackson – z reguły można go spotkać wraz z Donem Cheadlem oraz Georgem Lopezem. Występuje w lokalnych turniejach Los Angeles, grywał również z  Tigerem Woodsem. Jego handicap wynosi 6,9
 2. Bill Murray – jest jednym z najbardziej znanych aktorów grających w golfa. To jak wiele znaczy ten sport w jego życiu, świadczy wydanie książki zatytułowanej Cinderella Story: My Life in Golf. Jego handicap jest w granicach 7,0
 3. Will Smith – jest członkiem Sherwood Country Club, niezwykle prestiżowego klubu golfowego położonego w Kalifornii. Posiada handicap 15 uderzeń.
 4. Matthew Mcconaughey – zdobywca Oskara za najlepszego aktora pierwszoplanowego grał w drużynie golfowej w liceum. Jego handicap wynosi 8,6.
 5. Adam Sandler – dla wielu osób jego widok z trzymanym kijem golfowym może nie być zaskakujący, wynika to z filmu, w którym grał główną rolę. W Farciarzu Gilmore był on niezbyt utalentowanym hokeistą, który postanowił wziąc udział w cyklu turniejów golfowych. Jednak jego kariera z golfem nie skończyła się na tym filmie, jest on członkiem klubu Hillcrest Country Club w Los Angeles. Ma handicap wynoszący 16 uderzeń.
 6. Clint Estwood – bez wątpienia jeden z najstarszych aktorów, którego można ciągle spotkać na polu golfowym. Jest właścicielem Tehema Golf Club w Kalifornii. Jego handicap wynosi 14,4.
 7. Mark Wahlberg – bardzo ceni sobie tę formę aktywności, zwłaszcza grając ze swoimi dziećmi. Ma handicap równy 8,7.

Oprócz sław na wielkim ekranie również piosenkarze lubią oddać się temu sportowi:

Justin Timberlake
 1. PInk – Tak, kobiety również potrafią grać w golfa! Jej handicap jest w granicach 40
 2. Steven Tyler – jego handicap utrzymuje się w przedziale 35-40.
 3. Alice Cooper – oprócz niezwykłego głosu, ma także smykałkę do golfa. Jego handicap wynosi tylko 5,3.
 4. Snoop Dogg – rozpoznawalny na całym świecie raper ma handicap wynoszący 18.
 5. Adam Levine – Wokalista zespołu Maroon 5 w 2012 roku był celebrytą w programie The Haney Project na kanale Golf Channel. Jego handicap wynosi 15.
 6. Huey Lewis – oprócz zamiłowania do muzyki uwielbia poświęcać swój wolny czas, grając w golfa. Mówi się, że ma całkiem niezły swing. Jego handicap wynosi 6.
 7. Justin Timberlake – jest znaną postacią w świecie golfa. Jego imieniem został nazwany turniej na PGA Tour – Justin Timerlake Shriners Hospitals for Children Open. Przynależy do Liberty National Country Club w New Jersey. Ma jeden z najlepszych handicapów pośród gwiazd – 4,8.

A czy Polskie gwiazdy również grają w golfa?

Wiele słyszy się o reprezentantach Polski w piłce nożnej, którzy podczas zgrupowań przedmeczowych często wybierają się na pole golfowe. Oprócz nich temu sportowi lubią oddawać się również inne znane osobistości np. Mariusz Czerkawski, Jerzy Dudek, Krzysztof Materna, Piotr Gąsowski, Andrzej Strzelecki, Wiktor Zborowski, Tadeusz Drozda czy Robert Rozmus.

Można wyciągnąć wniosek, że golf jest sportem tak naprawdę dla każdego. Dlatego Ty też nie zwlekaj i już w najbliższą niedzielę przychodząc na Tyskie Pole Golfowe, możesz sam się o tym przekonać 🙂

About Author

Przemysław Majerczak

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *