Golf Akademicki to inicjatywa ludzi z pasją dla szeroko rozumianej społeczności akademickiej i popularyzacji golfa w Polsce. Wraz z AZS Uniwersytet Śląski i AZS Katowice powołaliśmy do życia golfową sekcję dla studentów wszystkich Uczelni Wyższych na Śląsku. Naszym celem jest popularyzacja dyscypliny wśród studentów, tworzenie uniwersyteckich reprezentacji i w przyszłości udział w Akademickich Mistrzostwach Polski. Chcemy również stworzyć Akademicka Ligę Golfową, tak by można było rywalizować indywidualnie i drużynowo na wielu polach golfowych w zorganizowanych turniejach.

Cały projekt ma na celu stworzenie zintegrowanej społeczności akademickiej, ludzi połączonych wspólną pasją. Naszym celem jest popularyzacja dyscypliny i obalanie stereotypów związanych z golfem. Golf to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Masowo, całymi rodzinami, w golfa grają Amerykanie, Brytyjczycy i wiele narodów Europy. Rozwój profesjonalnego golfa jest również ważnym elementem sportowej edukacji w Japonii czy Korei Południowej, odkąd golf stał się ponownie dyscypliną olimpijską.

W Polsce, golf z roku na rok zyskuje na popularności. Powstaje coraz więcej pól golfowych oraz obiektów treningowych. W samej Aglomeracji Śląskiej w golfa możemy już zagrać w takich miastach jak: Siemianowice, Bytom, Mikołów, Gliwice czy Tychy. Spotkania sekcji golfa AZS będą organizowane co tydzień. Pod okiem instruktorów, pokażemy i nauczymy Was wszystkich elementów gry i przedstawimy podstawy teoretyczne tej złożonej dyscypliny sportowej. Przyjdź na trening i przekonaj się, że golf to fantastyczny sport, który być może zostanie już z Tobą przez całe życie.

Obiekt Tyskiego Klubu Golfowego.

Tyski Klub Golfowy to stowarzyszenie z wieloletnią tradycją. Kilka lat temu TKG posiadał mocną drużynę juniorów rywalizujących na ogólnopolskich zawodach golfowych. Dzisiaj TKG ma swoją siedzibę na nowo powstałym miejskim obiekcie (driving range), przy ulicy Sikorskiego 20, zaraz obok tyskiego Parku Wodnego. W sezonie, w każdą środę od godz. 16:00 do 19:00 oraz pierwsze trzy soboty i niedziele miesiąca od 9:00 do 14:00, pod okiem instruktorów każdy chętny może bezpłatnie skorzystać z kijów i piłeczek i spróbować swoich sił w golfie.