Oni dobrze wiedzą, w jaki sposób uderzać piłeczkę, żeby w możliwie jak najmniejszej liczbie ruchów trafiła do dołka. O kim mowa? Oczywiście o najsłynniejszych golfistach na świecie!

Na samym szczycie tego zestawienia nie mógłby znaleźć się nikt inny jak sam Tiger Woods. Niezwykła postać, która już na zawsze zapisze się na kartach historii tego sportu. Urodzony 30 grudnia 1975 roku w Cyprees Tiger jest określany jako jedna z najważniejszych postaci świata golfa. Już w wieku 29 lat stał się posiadaczem dziewięciu najważniejszych zawodowych tytułów mistrzowskich. Co więcej, wygrał 15 turniejów Wielkiego Szlema. W związku z takimi osiągnięciami nikogo nie powinno dziwić, że był on najlepiej opłacanym sportowcem na świecie z zarobkami sięgającymi 78 mln dolarów za rok 2012.

Tiger Woods

Kolejnym niezwykle utalentowanym golfistą jest Rory Mccroy. Pochodzący z Irlandii Północnej i urodzony w 1989 roku golfista może poszczycić się tym, że jest byłym numerem jeden na świecie w oficjalnym rankingu golfa. Przez całą swoją karierę spędził na tym miejscu ponad 100 tygodni. Podobnie jak Tiger Woods w wieku 25 lat wygrał cztery główne turnieje.

Rory Maccroy

Do wielkiej dwójki Tigera Woodsa i Rora Mccroy’a, którzy w młodym wieku zostawali mistrzami najważniejszych turniejów na świecie, należy dopisać Jacka Nicklausa. Urodzony w 1940 roku jest powszechnie uważany za jednego z największych golfistów wszechczasów. Jack nazywany złotym niedźwiedziem w swojej karierze wygrał 117 profesjonalnych turniejów. W ćwierć wieku zdobył rekordowe 18 głównych mistrzostw, a więc o 3 więcej niż wspominany wcześniej Tiger Woods.  

Jack Nicklaus

Osoby śledzące świat golfa pewnie niejednokrotnie słyszeli o Leftym. Jest to pseudonim przynależący do Phila Mickelsona. Pochodzi on z jego odwróconego zamachu golfowego typowego dla graczy leworęcznych, co ciekawe sam jest jednak praworęczny. Urodził się on w 1970 roku. Swoją przygodę z golfem rozpoczął już, kiedy miał zaledwie 18 miesięcy. Łącznie do tej pory wygrał 41 zawodów z cyklu PGA Tour w tym trzy razy The Masters Tournament.

Phil Mickelson

Jednak nie tylko Amerykaninie świetnie grają w golfa – urodzony w 1969 roku Ernie Els jest południowoafrykańskim golfistą zaliczanym do światowej czołówki od lat 90 XX wieku. Przez pewien okres swojej kariery był liderem światowego rankingu OWGR. Patrząc na jego ogromną posturę (190 cm wzrostu i waga 95kg) nie powinien dziwić nikogo fakt, że został nazwany The Big Easy. Jednak drugi człon pseudonimu wywodzi się z czegoś innego. Mianowicie, posiada on niezwykle płynny zamach golfowy, sprawiający wrażenie bardzo prostego i łatwego w powtórzeniu.

Ernie Els

W oficjalnym rankingu światowego golfa obecnie (17.05.2021 r.) przewodzi Johnson Dustin. Jest to profesjonalny golfista, który wygrał dwa główne mistrzostwa: US Open 2016 w Oakmont Country Club z wynikiem 4 poniżej par wynoszącym 276 i turniej Masters 2020 z rekordowym wynikiem 268, 20 poniżej par. Dzięki swojej wygranej w Travelers Championsip w 2020 roku Johnson stał się trzecim graczem w historii Tour, który zdobył tytuł Tour w każdym ze swoich pierwszych 13 sezonów, dołączając do Jacka Nicklausa i Tigera Woodsa.

Johnson Dustin

A co z Polskimi golfistami? Otóż także możemy się poszczycić takimi, którzy rywalizują obecnie z najlepszymi na arenie międzynarodowej:

  • Adrian Meronk – urodzony w 1993 roku profesjonalny golfista, zwycięzca 57º Open De Portugal @ Morgado Golf Resort.
  • Mateusz Gradecki – urodzony w 1994 roku profesjonalny golfista, zwycięzca dwóch turniejów Pro Golf Tour: NEW GOLF CLUB Matchplay Championship 2018 i Open Prestigia 2018.
About Author

Przemysław Majerczak

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *