Wiele początkujących golfistów często zadaje sobie te pytania. Fakt faktem golf uchodzi za sport stosunkowo drogi na tle innych. Wynika to z tego, że kojarzy się on często z luksusowym stylem życia i załatwianiem biznesowych spraw podczas grania. Jednak czy tak jest zawsze?

Nie da się ukryć, że jak przy każdym innym sporcie potrzebne jest włożenie jakiegoś wkładu finansowego, aby zacząć z nim swoją przygodę. Jednak nie jest to aż taki wydatek, jaki mógłby się nam na samym początku wydawać.

Dla osób niegrających wcześniej w golfa najlepszym rozwiązaniem byłoby wykupienie indywidualnej lekcji. Trwa ona z reguły 60 min i jej koszt może wahać się średnio od 30 do 50 zł.  Dodatkowo gracz ma możliwość wypożyczenia zestawu kijów wraz z torbą. Jest to o tyle istotne, ponieważ dobrze jest najpierw przetestować poszczególne kije, a dopiero później zdecydować się na ich zakup.

Jeśli stwierdzimy, że chcemy inwestować w ten sport, to musimy zastanowić się nad tym ile jesteśmy w stanie na niego przeznaczyć pieniędzy. Tak naprawdę, wszystko jest zależne od naszych preferencji i potrzeb. Profesjonalni golfiści są w stanie wydać na zestaw kijów wraz z torbą nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a na buty około tysiąca. Jednak, są również dostępne tańsze odpowiedniki. Taki początkujący zestaw jesteśmy w stanie nabyć do tysiąca złotych. Należy jeszcze pamiętać o piłeczce. Jest to niewielki wydatek – około 5 zł za sztukę.

Oprócz zestawu do grania warto również wspomnieć o stroju golfisty. Składa się on ze specjalnej kurtki, koszulki, spodni, rękawiczek golfowych, czapki, a także okularów przeciwsłonecznych. Cały ten komplet podobnie jak zestaw do grania również mieści się w bardzo szerokich widełkach cenowych. Możemy go nabyć za około 300 zł, ale także i za kilka tysięcy.

Wydatki związane z graniem w golfa są bardzo zróżnicowane. Zależą one od naszych preferencji, możliwości i oczekiwań co do tego sportu.  Na samym początku jednak warto udać się na pole golfowe i przetestować różnego rodzaju sprzęty. Tym samym serdecznie zapraszamy do Tyskiego Klubu Golfowego. Jest on zlokalizowany przy ul. Sikorskiego (za parkiem wodnym). Obiekt, jako jeden z nielicznych w południowej Polsce posiada zadaszenie, co pozwala na grę nawet podczas deszczu.  Dodatkowo, co tydzień w niedziele w godzinach od 11 do 13 odbywają się darmowe lekcje grania w golfa!

Do zobaczenia na polu 🙂

About Author

Przemysław Majerczak

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *