W ostatnich tygodniach cały świat śledził poczynania sportowców w Tokio. To wszystko za sprawą najważniejszej imprezy sportowej, jakie są Igrzyska Olimpijskie. Przesunięte z tamtego roku w wyniku pandemii COVID-19 XXXII igrzyska rozpoczęły się 23 lipca i skończyły 8 sierpnia 2021 r. Sportowe emocje jeszcze długo będą w nas tkwiły, teraz nastał czas na przeróżne analizy i podsumowania minionych igrzysk.

Oprócz świetnej postawy reprezentantów Polski przynoszących nam 14 medali i 17 miejsce w klasyfikacji reprezentacji warto również wspomnieć o „cichych” bohaterach minionych igrzysk. Jednym z nich bez wątpienia jest Adrian Meronk, który jest pierwszym polskim golfistą występującym na igrzyskach olimpijskich. Niestety podczas jego debiutu mógł mówić o sporym pechu, niesprzyjająca pogoda w postaci burzy przerwała rywalizację. W następnych dniach udało się zakończyć zmagania golfistów. W rezultacie Adrian zajął 51 miejsce z wynikiem -2 wobec par. Zwycięzcą został Xander Schauffele, Amerykanin popisał się uderzeniami, dzięki którymi skończył z wynikiem -18. Drugie miejsce zajął Rory Sabbatini (-17), a na najniższym stopniu podium stanął Pang Cheng-tsung (-15).

Adrian Meronk

Kobiece zmagania również były niezwykle interesujące. Maha Haddioui, reprezentantka Maroka popisała się niezwykłym uderzeniem hole-in-one. Oznacza to, że jednym uderzeniem posłała piłeczkę z miejsca początkowego, aż do końcowego dołka. Jednak pomimo tego perfekcyjnego uderzenia zajęła odległe 43 miejsce.  Zwyciężczynią została amerykanka Nelly Korda (-17), drugie miejsce zajęła Mone Inami (-16), a trzecie Lydia Ko (-16).

Nelly Korda

W klasyfikacji medalowej Stany Zjednoczone zdobyły 2 złote medale, Japonia i Słowacja po jednym srebrnym, a Chińskie Tajpej i Nowa Zelandia po brązowym.