Wydawać by się mogło, że golf jest to nudny sport, przy którym tak naprawdę nie musimy zbyt wiele się ruszać. Z drugiej strony jest czasochłonny, a także nie należy do najtańszych dyscyplin sportowych. Dlaczego więc tylu golfistów na świecie jest tak bardzo zaangażowanych w ten sport? Jakie są powody dla, których warto wybrać się na pole golfowe?  

1. Świeże powietrze, piękny krajobraz i blisko przyrody

W obecnych czasach coraz więcej czasu spędzamy przed komputerami, a rożne aktywności wykonujemy w domowym zaciszu lub zamkniętych pomieszczeniach. Tymczasem granie w golfa pozwala zaczerpnąć świeżego powietrza i delektować się urokami otaczającej nas przyrody. Golf dostarcza także sporej ilości zdrowego ruchu np. poprzez spacerowanie od dołka do dołka.

2. Aktywność fizyczna, której Ci brakuje

Golf jest to zdecydowanie mniej wymagający sport niż bieganie, jeżdżenie na rowerze, pływanie czy ćwiczenie na siłowni. Jednak również wymaga od nas włożenia wysiłku. Już samo przejście całego pola golfowego dostarcza nam intensywnego ćwiczenia. Według danych runda golfa to ok. 10 km marszu. W związku z tym golf korzystnie wpływa na układ oddechowy oraz krwionośny.

 3. Ćwiczenie umysłowe

Grając w golfa nie tylko możemy poprawić swoją sprawność fizyczną, ale również umysłową. Podczas rozgrywki pobudzamy swoją wyobraźnię w celu obmyślenia jak najlepszej taktyki na grę.

 4. Nawiązywanie nowych relacji

Pole golfowe jest idealnym miejscem do tego, aby na świeżym powietrzu miło spędzić czas ze swoimi znajomymi. Z drugiej jednak strony wiele osób przychodzi pograć w celu nawiązania nowych kontaktów, szczególnie tych biznesowych. Jedna rozgrywka zajmuje średnio 4-5 godzin, więc w tym czasie rywalizujące ze sobą osoby mogą już dosyć dobrze się poznać. Dodatkowo podczas gry, poziom adrenaliny oraz endorfin wpływających na poczucie szczęścia i satysfakcji wzrasta. Co więcej, wspólne przeżycie sukcesu po trafieniu do ostatniego dołka zwiększa poczucie bliskości grających ze sobą osób.  

5. Nauka pokory

Golf jest to sport, w którym każdy ruch i każde zagranie jest ważne. W związku z tym uczy on, że warto cieszyć się z nawet jednego dobrego uderzenia. Granie w golfa kształtuje w pewien sposób nasze podejście do życia – pokazuje jak walczyć ze swoimi słabościami, a także jak znosić smak porażki.

About Author

Przemysław Majerczak

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *